icon
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
icon
МЦ “Олімпія” вул. Фонтанська дорога, 71б, Одеса

На сьогодні вже є безліч методик пластики вух, що дозволяє лікарям вибрати найбільш підходящу отопластику індивідуально, а також дати гарантію успішності операції.

Не варто забувати, що це все-таки хірургічне втручання, де післяопераційний догляд відіграє важливу роль, якщо виконувати всі рекомендації, не буде ускладнень, а загоєння настане швидко.

Показання до отопластики:


• Капловухість.
• Непропорційність і асиметрія вух.
• Вроджена відсутність або недорозвиненість вушної раковини (мікротія).
• Всихання раковини.
• Зменшена мочка, розрив.
• Різні дефекти згортання вушної раковини.
• Рубці, а також заростання раковини після травм.

Що потрібно знати про отопластику

Пластика вух існує двох видів. Естетична: в такому випадку всі зусилля пластичного хірурга спрямовані на виправлення розміру, положення або форми вух. Другий варіант – реконструктивна отопластика, де перед лікарем стоять більш складні завдання.
При необхідності створення вушної раковини, операція може проходити в кілька етапів, від 3 до 4. Спочатку створюється хрящовий каркас для вуха, потім його розміщують на голові під шкіру і коли через кілька місяців він приживеться, проводиться операція з переміщення, а потім формуються поглиблення.

У випадки капловухості хірургічне втручання краще проводити в дитячому віці, так як молоді тканини і хрящі більш еластичні і легко піддаються змінам. Дітям до 4 років отопластика заборонена, оскільки весь цей час розвиваються вушні раковини, а закінчується формування до 5 років.

Людям старшого віку така пластика проводиться, якщо немає протипоказань. Заборонено оперувати при загостренні хронічних захворювань, цукровому діабеті і онкології. Отопластику ніколи не проводять вагітним і в період менструації також можуть відмовити при наявності в організмі інфекцій. Ще до протипоказань відноситься погане згортання крові, ЛОР хвороби, почервоніння і висипання в області вух.

Час операції

Не раніше, ніж за 2 тижні до отопластики пацієнтові призначають ряд необхідних аналізів, які визначають загальний стан, а також допомагають лікарям вибрати наркоз і призначити правильну терапію після операції. Додатково знадобиться прийти на прийом до хірурга, який зможе визначити ступінь проблеми і скласти план операції.

Після введення анестезії на задній стороні вуха робиться тонкий розріз, він відкриває доступ до хрящових тканин і дозволяє хірургу виконувати його роботу. При виправленні мочок просто видаляється шкіра і жирова тканина.

Є ще лазерна отопластика, за допомогою якої виконуються всі ті ж операції, така процедура набагато менше залишає травм, а відновлювальний період коротше. Всі питання з приводу методу операції потрібно узгоджувати з лікарем, так як є різні нюанси і свої наслідки.

Реабілітація після отопластики

Дуже важливо перші тижні після операції дотримуватися всіх призначень фахівця, інакше може виникнути ряд ускладнень. Ігнорування правил призводить до кровотечі, інфікування ран і утворення грубих шрамів. Після пластики вух перший тиждень, не знімаючи, потрібно ходити в спеціальній пов'язці. Коли шви вже зняті, наступних 15 днів компресійну пов'язку обов'язково потрібно одягати на ніч. Весь цей час заборонено приймати будь-які ліки, що сприяють розрідженню крові, а також потрібно утриматися від вживання алкоголю.

Після лазерної отопластики особливих рекомендацій по відновленню немає, окрім  носіння пов'язки протягом 10-12 днів. Після будь-якого виду операції всі набряки і синці повністю зійдуть тільки через 3 тижні. Далі, протягом 3 місяців, потрібно берегти свої вуха від травм і захищати від сонця. У нашій клініці всі сумніви з приводу операції розвіються, а ви дуже скоро забудете про колишні проблеми.

Контакти

  • Медичний центр “Олімпія”
    вул. Фонтанська дорога, 71б, Одеса
  • +38 (067) 484-0141
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Режим роботи: 08:00 - 20:00
Top