icon
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
icon
МЦ “Олімпія” вул. Фонтанська дорога, 71б, Одеса

На жаль, грижа черевної стінки – найбільш часте захворювання, з яким зустрічаються хірурги нашої клініки. До факторів, що провокують появу грижі, можна віднести спадкову схильність, ожиріння, особливості тіла і т.п.

Провокувати грижу можуть ситуації, пов'язані з різким підвищенням тиску в черевній порожнині, підняття важких предметів, хронічні запори, проблеми з сечовипусканням, важкі пологи, сильний кашель і багато іншого.

Що ж являє собою грижа передньої черевної стінки, і на які симптоми важливо звернути увагу? Грижа це випинання внутрішніх органів під шкіру через «слабкі місця» (грижові ворота), без порушення при цьому цілісності шкірного покриву.

Симптоми грижі

Отже, як розпізнати грижу? Основною ознакою грижі є випинання, яке здатне то з'являтися, то зникати. Як правило, при цьому ніяких незручностей людина не відчуває, іноді може проявлятися легкий біль в області живота при напруженні та різких рухах. У більш запущених випадках виникає різкий біль, нудота, блювота, значне погіршення загального самопочуття.

Що стосується діагнозу, то він виставляється лікарем на підставі огляду шляхом пальпації. Таким чином фахівець визначає місце знаходження грижового кільця.

Лікування грижі із застосуванням сітки

Основна небезпека грижі криється в можливості обмеження. Тривалий тиск в області грижових воріт несприятливо впливає на судини і на нерви «випалих» органів. Порушується просування вмісту по просвіту кишки, що призводить до утворення запального процесу в грижовому мішку і виникнення спайок.

Основний метод лікування грижі це, звичайно ж, оперативний метод. Під час операції усувається дефект черевної стінки, через який виходять нутрощі. Крім цього, видаляється грижовий мішок, що утворився з очеревини, яка витягнулась.

Оптимальний спосіб лікування гриж – пластика сіткою (ненатяжна герніопластика). Саме такий метод забезпечує високу надійність операції, меншу травматичність, знижує можливість рецидивів, всіляких ускладнень. Підкреслимо, що при даній методиці грижові ворота витягають не зшиванням тканин між собою, а закриттям сіткою.

Існує кілька видів сіток, що застосовуються при оперативних втручаннях. Велика частина сіток виготовляється з поліпропілену з різноманітним варіантом плетіння. Сітки при цьому бувають прості, а також полегшеного характеру. Також зустрічаються сітки, що здатні прилипати до тканин і не вимагають пришивання, а також сітки, що розсмоктуються. Як би там не було, а кожен випадок індивідуальний, тому з типом сітки визначається хірург.

Період відновлення

Пацієнт прямує додому в супроводі родичів в той же день після операції. Що стосується косметичних швів, то вони знімаються через 7-12 днів в залежності від локалізації грижі, а також довжини розрізу. Після операції заборонено піднімати тяжкості, а також робити складні спортивні вправи.

Зробіть крок назустріч здоров'ю з нами!

Фахівці нашої клініки естетичної та пластичної хірургії мають величезний досвід з проведення операцій даного типу.

В процесі операції передньої черевної стінки наші хірурги роблять мінімальні розрізи, при цьому рани закриваються косметичними швами з використанням сучасного шовного матеріалу. Додамо, що в ряді випадків герніопластика може бути виконана в поєднанні з абдомінопластикою (пластикою живота, підтяжкою живота).

Також хочеться звернути увагу читача на те, що в нашій клініці розроблена спеціальна методика роботи з післяопераційними рубцями, що включає апаратні і медикаментозні методи. Даний метод дозволяє звести до мінімуму ризик формування грубих рубців після операції.

Контакти

  • Медичний центр “Олімпія”
    вул. Фонтанська дорога, 71б, Одеса
  • +38 (067) 484-0141
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Режим роботи: 08:00 - 20:00
Top